Відсутність перестінків та частково облаштовані умови безбар’єрності у відремонтованому укритті гімназії 103
Четвертий тиждень як гімназія 103 навчаються у відремонтованому укритті. SODA перевірила умови навчання та вимоги безбар’єрності. Детальніше розповідаємо нижче
Капітальний ремонт укриття освітнього закладу закінчили у грудні 2024 року. 24 березня школа запустила освітній процес в змішаному режимі. На сьогодні в гімназії навчається близько 900 учнів.
Відсутність перестінків між класами
Капітальний ремонт вдалося зробити за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та співфінансуванню з міського бюджету.
В укритті встановили сучасні системи вентиляції та опалення, замінили електромережу, двері, облаштували санвузли. Однак за проєктом укриття не були передбачені перестінки між класами. Немає зон усамітнення (місць, де дитина може побути в тиші).
Для імітації стін встановлені шафи. Тому можна сказати, що учні вчаться в одній великій аудиторії. До 1 вересня в укритті планують облаштувати ще одну велику кімнату. Там, за словами директорки Ірини Суліни, перестінки проєктом передбачені.

Вимоги безбар’єрності є, але частково
31 січня у своєму телеграм каналі секретар міської ради Регіна Харченко опублікувала новину про завершення капітального ремонту. В новині крім інших робіт було вказано, що в школі створено безбар’єрний доступ. Однак, вимоги безбар’єрності в гімназії облаштовані частково.
В укритті облаштований вхід для людей на кріслі колісному. Для цього на одному із входів встановлено підіймач.
Також відведена окрема вбиральня, де біля унітаза та рукомийника вмонтовані поручні. Однак ширина проходу вузька для проїзду на кріслі колісному. Також відсутня кнопка виклику.
Так як укриття має різну висоту підлоги, так би мовити, перший та другий поверхи, учні на кріслі колісному зможуть перебувати тільки в одній меншій частині укриття.
Таблички зі шрифтом Брайля відсутні.
Отже, завдяки підйомнику люди з інвалідністю зможуть потрапити в укриття, але через брак вимог безбар’єрності відчують незручності.