17 лютого у Запоріжжі пройшла презентація спільного дослідження від ГО «Студентство» та студентської асоціації політологів «Поліс» про участь молоді у демократичних процесах. SODA відвідала захід та розказує, як молоде покоління може впливати на розвиток громадянського суспільства

У посібнику висвітлені поточна ситуація із демократичними процесами у Запоріжжі та Львові, основні виклики, з якими стикається активна молодь обох міст, та описані рішення як залучати молоде покоління до процесів прийняття рішень. Голова правління ГО «Студентство» Марія Кузнєцова розповіла, що ідея створити посібник їй прийшла під час поїздки до Берліну в межах програми від European Sustainable Development Network: 

– При розмові з представниками інших країн я зрозуміла, що вони геть не розуміють, що така Україна. Вони геть не розуміють, що таке Запоріжжя і як це – бути молоддю, яка проживає свою молодість у прифронтовому місті. Тому ми маємо інформувати як інші регіоні України, так і інші країни, про те, як це –– бути молоддю Запоріжжя. Які виклики ми маємо і як це – будувати демократію в нашому місті.

На заході представники ГО «Студентство» поділилися деталям проведення дослідження: як організовували фокус-групи, які методи дослідження використовували та як налагоджували співпрацю із львівськими колегами із САП «Поліс».

Також до презентації у онлайн-форматі доєдналися очільниця САП «Поліс» Варвара Кузнецова, молодіжний делегат від України в ООН Юрій Ломіковський та директор Democracy Reporting International Станіслав Лячинський. Пані Варвара розповіла, що однією із цілей дослідження є донести до представників влади у регіонах важливість залучення молоді до активного громадського життя: 

– Хочемо, щоб цільовою авдиторією цього проєкту була не лише молодь, а також й представники влади, які будуть більш відкрито комунікувати з нами як у Львові, так і у Запоріжжі. І, сподіваюсь, серед інших регіонів. Аби не лише молодь давала певні поштовхи до змін. А і щоб представники влади нас більше чули, більше долучались до цього. 

Що можна знайти в посібнику

Сам посібник розділено на п’ять розділів. У них можна детально ознайомитись із процесом дослідження, особливістю проблем залучення молоді на Львівщині та Запоріжжі, та дізнатися про європейський досвід у вирішенні цієї проблеми. 

Найголовніше, що аналітики обох студентських груп пропонують рекомендації щодо підвищення рівня участі та впливу молоді в обох регіонах. Серед таких кроків, конкретно для нашого міста, є залучення активної молоді до консультативно-дорадчих органів міста, доступне стажування в органах місцевого самоврядування, підвищення рівня громадянської освіти тощо.

Детальніше із самим посібником можна ознайомитися за посиланням

Завантажити ще...