Мешканець Запоріжжя та екоактивіст Микола Ралик закликав городян доєднатися до челенджу “Територія без амброзії”. Також він пропонує надсилати результати до мерії для створення міської карти території вільної від амброзії. Про це пан Микола написав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Він також розмістив петицію з проханням до міськох ради надати щорічний звіт громаді про площу території, де знищено амброзію

Територія без амброзії

Микола Ралик на свої сторінці в соціальній мережі Фейсбук закликає запоріжців доєднатися до челенджу “Територія без амброзії”. Розпочала челендж екоактивістка Тетяна Ярмохіна минулого року, яка разом з паном Миколою побачила біля своєї церкви зарості амброзії та ефективно знищила її. Тепер там чудовий газон. 

Мета челенджу – обрати ділянку, де росте амброзія, знищити рослину кардинальним методом, тобто вирвати з корінням, та надіслати результат до мерії. В листі зазначити територію, де була знищена амброзія (зробити фото та позначити на мапі, де саме знаходиться територія та її межі). 

Він закликає доєднатися до челенджу і в.о. мера Регіну Харченко та прозвітувати містянам картою з територіями вільними від амброзії. 

Петиція та карта

Також Микола Ралик 15 травня цього року розмістив на сайті DEM Місцеві петиції пропозицію, адресовану владі міста, надати щорічний звіт громаді про площу території, де знищено амброзію. 

В петиції екоактивіст зазначає, що влада повідомляє про мільйонні видатки на боротьбу з амброзією і не дає містянам інформацію про реальний ефект від таких витрат.

– Звіти про кількість пилку амброзії чи кількість захворювань на алергічні хвороби не є об’єктивними, бо кількість пилку залежить, зокрема, від напряму вітру і погодних умов, а кількість захворювань на алергічні хвороби залежить не лише від інтенсивності цвітіння амброзії.

Він також пише, що закон “Про карантин рослин” опирається на кількість площ, заражених карантинними рослинами, а інструкція зі знищення карантинних рослин передбачає знищення амброзії виключно радикальними методами. Тобто такими, після яких рослина припиняє своє існування. Косіння до таких методів не відноситься, бо під час нього не знищується коренева система рослини.  

– Єдине, що дає об’єктивну інформацію про ефективність використання коштів громади – це інформація про території, де амброзію знищено радикальними методами в поточному сезоні. Тому звітувати потрібно саме кількістю площ вільних від амброзії, – зазначає пан Микола. 

Так як амброзія поширюється через насіння, то знищити її треба до того, як вона сформує це насіння. Тобто до до кінця серпня. 

Саме тому екоактивіст просить міську владу прийняти рішення про щорічне звітування перед громадою до 15 серпня про кількість територій в місті, де амброзія знищена радикальними методами. Звіт він пропонує надавати у вигляді загальнодоступної карти, по якій громада може перевірити достовірність інформації.

До закінчення збору голосів залишилося 5 днів. Петицію можна підписати за посиланням – тут.