Нещодавно в нашому місті пройшов форум «Безбар’єрне Запоріжжя: виклики та перспективи». Захід об’єднав 56 представників громадських організацій та активних мешканців навколо боротьби за права осіб з інвалідністю.

Метою заходу було «перезапустити» Раду безбарʼєрності в Запоріжжі та обʼєднати навколо цієї проблеми якомога більше людей 

Проблема бар’єрів у містах актуальна не тільки для Запоріжжя, але і для всієї України. Адже людей з інвалідністю лише офіційно 3 мільйони. І ще близько 300 тисяч додалося за два роки ворожого вторгнення Росії в Україну.

Нещодавно в Запоріжжі відбувся форум «Безбар’єрне Запоріжжя: виклики та перспективи». 

Як заявляють організатори, ціллю форуму був нетворкінг та знайомство з тими, кому це питання болить. Подальші кроки – збір ініціативної групи та формування списку тих, хто хоче долучитися до оновлення ради безбар’єрності. 

– Ми зараз створюємо перелік всіх необхідних членів громадських організацій та представників департаментів, які вирішують питання по безбар`єрності. І вже з цим переліком плануємо йти до виконавчої влади. І тоді будемо чекати зворотній зв’язок. Якщо вона піде на зустріч, то я думаю, що це питання найближчих місяців, – запевняє Єгор Кочнєв, голова ГО «Безбар’єрне середовище, реабілітація та параолімпійський спорт».

Єгор Кочнєв, голова ГО «Безбар’єрне середовище, реабілітація та параолімпійський спорт»

Хто займається питаннями базбарʼєрності в Запоріжжі

Запорізька міськрада минулого року створила відділ, що займається питаннями безбар’єрності при департаменті муніципального управління. Проте, як заявив на форумі заступник директора департаменту Максим Крайній, через війну та відсутність фінансування розроблена відділом програма не може реалізовуватись. 

Також і рада безбар’єрності вже існує, але не працює.

– Рада безбар’єрності з 2021 року ні разу не збиралася і не виконує своїх повних зобов’язань. Ми хочемо перезапустити раду, тому що після першого круглого столу, який ми організовували на цю тему, побачили, що є дуже багато людей, які турбуються питанням безбар’єрності в місті Запоріжжя. Ми не одні в цьому місті і в нас є багато однодумців, – розповідає Єгор Кочнєв.

Ще одна рада. Навіщо вона потрібна

Ради, які створюються активістами стають рушіями позитивних змін та ініціатив. Вони переходять в конкретні рішення, які потім розглядають депутати. 

*Рада безбар’єрності – це консультативно-дорадчий орган при виконавчому комітеті Запорізької міської ради, що утворюється з метою участі у реалізації державних, місцевих політик у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, сприяння діяльності територіальної громади у створенні безбар’єрного простору.

Оновлена, перезапущена Рада планує втілювати в життя плани написані в програмі «Про затвердження заходів з реалізації стратегії безбар’єрності на 2024-2030 роки», яка прийнята у 2023-му році. 

Якщо ви хочете долучитися до ініціативи, звертайтеся до ГО «Безбар’єрне середовище, реабілітація та параолімпійський спорт» у Facebook.


Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.  Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “СОДА” і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.