На оновлення укриття гімназії №92 витратили 3,2 мільйона гривень
Щоб відремонтувати укриття у гімназії 92, місто оголошувало закупівлі тричі, переглядало вартість і, зрештою, підписало договір з підрядником. SODA розбиралася в закупівлі та процесі відбудови, що зробили цим коштом
З 19 лютого укриття гімназії 92 відкрило двері для учнів. До речі, це перше з 11 шкільних укриттів, що профінансував ЮНІСЕФ. В укритті облаштували дві навчальні аудиторії, кімнату для усамітнення, санвузли, вентиляційну систему та електромережу.
За останній рік Запорізька міська рада за підтримки міжнародних донорів облаштували укриття в 95 школах зі 108. І планують облаштувати ще 10 підземних шкіл в цьому 2025 році. Загалом завдяки міжнародній допомозі від ЮНІСЕФ за рік відремонтовано 3,5 тисячі квадратних метрів укриттів.
SODA вже відвідала укриття школи, подробиці ви можете прочитати тут: Укриття гімназії №92: ремонт, навчання та нові умови. Деталі самої закупівлі розповідаємо нижче.
Закупівля з третьої спроби
Першу закупівлю по капітальному ремонту укриття школи оголосили 22 липня 2024 року. Капремонт оцінили в 3,4 мільйона гривень. Але скасували через невідповідність вимогам законодавства.
Другу закупівлю оголосили 5 серпня, знизивши ціну робіт до 3,2 мільйона. Однак ніхто на конкурс не подався і через тиждень оголосили третю закупівлю. На цей раз ціну підняли до 3,8 мільйона.
На конкурс подалися дві фірми. ТОВ «ПКМ-17» згодилася зробити ремонт за 3,7 мільйона гривень, а ТОВ «Сайн Індастріз» ще на 4 тисячі дешевше. Остання фірма стала переможцем.
У вересні Департамент освіти і науки уклав договір з ТОВ «Сайн Індастріз» на суму 3,7 мільйона гривень, з яких 3,1 мільйона кошти ЮНІСЕФ і 633 тисячі з бюджету Запоріжжя. Підрядник закінчив ремонт 13 грудня.
22 січня договірну ціну знову змінили, знизивши до 3,2 мільйона гривень вже за фактом виконаних робіт. 19 лютого гімназія розпочала змішане навчання.
Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту “Реальна відбудова: Аналізуємо відновлені об’єкти Запоріжжя”, що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту “Контроль витрат на відновлення”, який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Сода” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт “Контроль витрат на відновлення” впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО “Технології прогресу”