Починати власну справу з нуля дуже тяжко. Без досвіду та необхідних знань можна наробити багато помилок. Різноманітні навчальні програми з основ підприємництва можуть допомогти цього не допустити. 

Наприклад, проєкт U&We Hub, що розвиває жіноче підприємництво в Україні, нещодавно випустив сьомий потік навчальної програми «МІСТ». SODA відвідали благодійний ярмарок та презентацію бізнес-ідей учасниць цієї програми у Запоріжжі. Детальніше про захід читайте у нашому матеріалі

Опинившись у приміщенні Незламного Хабу «Титан» ми одразу помічаємо два ряди столів праворуч та підходимо до них. Там учасниці ярмарку готуються, розкладаючи свій товар. Людей поки що небагато. Грає музика. 

Через кілька хвилин захід починається. Координаторка проєкту Ганна Гонтарук каже невелике вступне слово. Виявляється, усі кошти, зібрані на ярмарку, підуть благодійній організації «Веста» для закупівлі парафіну для окопних свічок на фронт. 

Ярмарок триватиме годину, після чого учасниці проєкту презентуватимуть свої бізнес-ідеї. 

Різноманіття ярмарку

Підходимо до кожного столика та уважно усе роздивляємось. Тут можна купити смаколики, подарункові набори, ляльки-мотанки та в’язані іграшки, взяти листівки з рекламою різних послуг, зайнятися творчістю і випити кави з печивом. Ми одразу ж купуємо баночку часникового хумуса. 

Фотографія U&We Hub

Нашу увагу привертає яскравий блискучий куточок. Там сьогодні можна зробити справжнє мінітатуювання.

Фотографія U&We Hub

Підходимо до чергового столика та бачимо власницю майстерні «Пряна Казка» Дар’ю Головню, про яку ми писали. Ми радісно вітаємося. Її пряники розкуповують дуже швидко.

Фотографія U&We Hub

Презентація бізнес-ідей

Через якийсь час починається презентація. Пані Ганна запрошує на сцену першу учасницю. Це Анастасія Нікуліна, власниця крамниці в’язаних іграшок Ami.fuffy.store, про яку ми теж вам розповідали. Місією її крамниці є принесення позитивних емоцій людям через створення креативних іграшок їхньої мрії. Серед цінностей – творчість, любов до своєї роботи, якість та відчуття своїх клієнтів.

Анастасія Нікуліна. Фотографія U&We Hub

Ми прислухаємося до клієнтів та намагаємося втілити в життя саме те, що вони хочуть, не нав’язуючи своє бачення.

Цільовою аудиторією Ami.fuffy.store є поціновувачі ручної роботи, дизайнери інтер’єрів, батьки та їхні діти. Бізнес брав участь у багатьох благодійних акціях. У майбутньому дівчина планує вийти на міжнародний ринок та відкрити власну офлайн-майстерню. 

Ольга Семиліт, фотографка та студентка магістратури з психології, займається фототерапією. Вона допомагає жінкам віком від 25 років відчути себе гарними та підвищити свою самооцінку. 

Ольга Семиліт. Фотографія U&We Hub

Цінності її бізнесу – підтримка, натхнення, соціальний вплив та особиста трансформація. Жінка працює з кожною клієнткою за індивідуальним підходом, враховуючи її потреби та побажання. 

Анастасія Зотова рік тому відкрила артпростір «HOCHU», де проводить різноманітні майстер-класи та організовує святкування. 

Дівчина просуває свою справу через соціальні мережі. У майбутньому вона планує відкрити філіали у різних районах міста, продавати вироби з кераміки власного виробництва та збільшити  кількість і різноманіття майстер-класів.

Схожу ідею має Інна Балаш, що прагне відкрити майстерню мистецтв і ремесел «HOBBY CENTER». Ідея її бізнесу у тому, щоб віднайти свою енергію через хобі. На початку повномасштабного вторгнення творчість надала їй сил і тепер жінка прагне донести це до інших людей.

Інна Балаш. Фотографія U&We Hub

У її майстерні можна буде займатися різними видами творчості: арттерапією, рукоділлям, готуванням випічки тощо. 

– Щойно голочка торкнеться твоєї шкіри, загадуй бажання.- каже Юлія Тівоненко своїм клієнткам, перед тим як робити їм мінітатуювання. Ці бажання завжди збуваються, і радісні клієнтки приходять до неї вдруге.

Дівчина мріє відкрити тату салон «PINKOD». Це має бути ніжний простір для дівчат, в якого немає аналогів в Україні.

Мирославу Ляшко дуже хвилює негативний вплив дистанційної освіти на дітей, тому вона прагне відкрити освітній простір «Together Kids Studio». Там проводитимуться заняття з англійської та української мови, а також з математики. У планах – проведення дитячих заходів та творчих майстер-класів. Головна цінність – свідомий підхід до кожної дитини. 

Анастасія Єрмолаєва також переймається проблемами підростаючого покоління. Вона хоче створити хаб, де підлітки зможуть отримати важливі знання та навички у гарному оточенні, щоб стати гідними людьми. 

Анастасія Єрмолаєва. Фотографія U&We Hub

ЇЇ мрія – створення національної мережі хабів. На думку жінки, такий хаб має декілька переваг: зібрання усіх корисних навичок в одному місці, ефективні практичні інструменти для досягнення цілей, небайдужі експерти, правильне оточення, надання дітям впевненості у собі.

У майбутньому Анастасія планує розробити навчальні програми, знайти приміщення простору та експертів, а ще розробити маркетингову стратегію. 

Яна Сліпко хоче відкрити сучасну кав’ярню «Покавуємо» в українському стилі.

Наша візія – віднаходити та відновлювати давні українські рецепти кави та трав’яних чаїв, популяризувати українські регіональні десерти, зберігати їх і передавати нашим нащадкам для відновлення української культури у кавовій та солодкій сферах. 

Вона прагне поєднувати у десертах та напоях сучасність та традиційність, якість та гарний сервіс, креативність та натуральність продуктів. Також Яна хотіла б проводити тематичні вечори, де розповідатиме про українську культуру та кухню.

Крістіна Стрюкова має магазин жіночого взуття. Серед асортименту – яскраве сучасне взуття та більш звичайні моделі. 

Ольга Донченко, юристка з 25-річним досвідом, закохалася у гарденотерапію, психологічно підтримуючи інших людей. 

Вона прагне створити KVITPARK – особливе фермерське господарство, де вирощуватимуться декоративні рослини, куди зможуть приходити люди та покращувати свій настрій. Жінка вірить в те, що зможе підвищити національний рівень щастя.

Марина Трюхан дарує своїм клієнтам яскраві емоції. ЇЇ бюро «Просто так» займається формуванням подарункових наборів.

Марина Трюхан. Фотографія U&We Hub

Мені дуже подобаються очі людей, коли ми допомагаємо дарувати їм подарунки. 

Бюро надає як готові речі, так і виробляє деякі деталі самі. Перший магазин був відкритий у 2013 році, а далі Марина почала відкривати точки у торгівельних центрах.

Власниця сімейної пасіки «Твій МЕД» Вікторія Ждан  прагне змінити уяву українців про мед та підвищити культуру його споживання. Її місія – це турбота про людське здоров’я шляхом насолоди та створення смачних моментів.На думку Вікторії, мед є чудовими ліками.

– Наші цінності – це натуральність, екологічність,подолання голоду, адже бджоли запилюють 75% сільськогосподарської культури.

Також сімейна пасіка може створити продукт з персональним смаком за індивідуальним замовленням.

Остання учасниця, Юлія Маюрова, бізнесвумен з восьмирічним досвідом. У 2017 році жінка відкрила свою першу квест-кімнату «Будинок з привидом», а через два роки – «Будинок з привидом 2: Операція «Визволення»», де гра проходила в тій самій локації, проте з іншими загадками.

У 2020 році ковід змусив команду створити онлайн-квест «Зачарований світ», який хочуть адаптувати на іншу платформу, масштабувати та перекласти іншими мовами. Також у цей час були розроблені домашні квести у двох варіантах, в які можна грати будь-де.

Захід завершується спільною фотографією учасниць. 

Фотографія U&We Hub

Такі ініціативи, як навчальна програма «МІСТ» у рамках проєкту U&We Hub, є чудовою можливістю відкрити власну справу, здобути важливі знання та покращити вже існуючий бізнес. Також це чудова підтримка для новачків-підприємців. Віримо, що з часом подібних проєктів буде більше як в Україні, так і в самому Запоріжжі.

Завантажити ще...