Об’єднати свої таланти та не опустити руки під час відкриття власної справи – саме таке випробування постало перед подругами з прифронтового Запоріжжя. Попри війну, вони не здалися, а навпаки – знайшли натхнення для творчості й заснували власний бренд Koso Kryvo.
SODA поспілкувалася з співзасновницею бренду Koso Kryvo Ілоною Сверчковою про процес створення кастомізованого одягу, як майстрині поєднують національні (патріотичні) мотиви з сучасним дизайном та складнощі, з якими стикаються підприємиці
Ілона ще до війни працювала перекладачкою англійської та німецької мов. Але в’язання було її захопленням упродовж усього життя. Згодом хобі переросло у власну справу. Вона володіє різними техніками в’язання, вишиває, плете макраме та навчає цьому інших.
Вікторія – художниця. Ще з дитинства мріяла малювати, і втілила це в життя – стала професійною художницею та педагогом. Вона розписує стіни, одяг, створює картини в різноманітних техніках і навчає живопису дорослих та дітей у власній художній студії.
Разом Ілона та Вікторія об’єднали свої таланти, щоб створювати кастомні речі, наповнені теплом ручної роботи та мистецтвом.
Кастомний одяг – це одяг, який створюють під індивідуальні запити, щоб він був унікальним.
Ілона та Вікторія
Все почалося з ідеї створити щось унікальне: поєднати патріотичне з сучасністю
Спочатку все було на рівні розмов і у вересні минулого року подруги почали втілювати свою ідею у реальність.
Ілона розповідає, що вони прагнули, щоб кожна робота була унікальною.
– Люди часто замовляють один і той самий светр, але так зникає простір для творчості. Можна зробити 10 однакових виробів, а можна 10 унікальних. Повторювати легше, але створювати нове – цікавіше, – розповідає жінка.
Засновниці бренду робили ставку на патріотичний одяг, оскільки це те, що зараз на часі. Подруги розуміли, щоб привернути увагу, потрібно працювати з тим, що в тренді та має попит.
– Ми вирішили, що наші вироби матимуть національні мотиви й патріотичні елементи, але в сучасному вигляді. Наприклад, у мене немає класичної вишиванки, хоча вони мені подобаються. Просто я вважаю, що, як і все інше, вона має еволюціонувати відповідно до сьогодення.
Першим творінням бренду стала куртка з українською вишивкою
Першим виробом була звичайна джинсова куртка, яку Ілона та Вікторія кастомізували завдяки малюнку та в’язаним елементам.
– Так у нас з’явилася куртка з вишитими рукавами у стилі вишиванки. Вона справді має традиційний вигляд, але водночас виглядає сучасно і стильно. Ми отримали багато запитів на неї, але вирішили не повторювати. Кожна річ у нас унікальна. Ми можемо зробити щось схоже, але не ідентичне. Саме в цьому була наша ідея – поєднувати національне з сучасним, – згадує Ілона.
Куртка з рукавами у стилі вишиванки
Назва, що привертає увагу
Власницям хотілося, щоб назва бренду легко запам’ятовувалася та викликала резонанс. Щоб вона спричиняла суперечливі емоції, навіть із певним негативним відтінком, аби зацікавити людину настільки, щоб вона зайшла й подивилася, що це таке.
Жінка розповідає, що у своїй роботі вони дуже вибагливі: старанно працюють над кожною річчю, постійно вносять правки, прагнучи довести її до досконалості. Саме на контрасті з цим і народилася така назва.
– Ще у нас була жартівлива ідея: якщо десь шов буде нерівним – це стане частиною стилю нашого бренду. Ми прагнули мінімалізму, який відповідає нашому настрою та творчому підходу, – жартує Ілона.
Процес створення унікальних виробів
Робота над кожною річчю – творчий, але складний процес. Співзасновниця бренду розповідає, що куртки вони замовляють, оскільки їх важко відшити самостійно.
– Ми підбираємо якісні джинсові куртки різних розмірів, клієнт обирає свій і зазначає, яке зображення хоче. Далі ми обговорюємо малюнок, підбираємо під нього тканини, я розробляю дизайн рукавів. Після затвердження починається робота, – пояснює Ілона.
На першому етапі вони збирають всі елементи, оцінюють композицію, додають деталі, якщо потрібно. Наприклад, малюнок на спині може «вимагати» доповнення на передній частині куртки. Якщо зображенню бракує об’єму, додається вишивка, аплікація чи розшивка бісером.
Процес триває від двох тижнів і більше, оскільки це повністю ручна робота. Наразі кастомізацією виробів займаються лише двоє – Вікторія та Ілона. Лише для світшотів і худі вони залучають швачку.
– Я бачу малюнок і в голові одразу формується візерунок, який створюється в процесі. Так само працює Вікторія – вона може щось змінити чи доповнити в малюнку вже під час роботи, – ділиться вона.
Найбільше у роботі Ілоні подобається свобода творчості.
– Усі джинсовки та худі, які ми створювали, були втіленням власних ідей. Ми просто робили те, що хотіли, а потім ці речі знаходили своїх власників. Тут немає потреби підлаштовуватися під когось – лише фантазія. Це і є справжня свобода творчості, – розповідає жінка.
Саме ця можливість самовираження й стала головною причиною створення бренду. Вікторія малює так, як їй хочеться, а Ілона в’яже так, як відчуває. Це дає їм змогу розкрити свій творчий потенціал сповна.
Одяг від Koso Kryvo
Одяг від Koso Kryvo
Одяг від Koso Kryvo
Одяг від Koso Kryvo
Виклики на шляху до свободи творчості
Розвиваючи бренд, перед жінками постало чимало викликів.
– Перший виклик – винести нашу ідею в маси. Це складно, бо потребує фінансових вкладень. Неможливо зробити одну річ і чекати замовлень, інакше залишаєшся просто майстром, який працює на запит. Коли відкриваєш бренд, ти не лише створюєш гарні речі. Ти маєш бути бухгалтером, контент-креатором, SMM-менеджером, закуповувати матеріали, шукати партнерів. І все це одночасно, – ділиться вона.
Перші місяці засновниці працювали, продаючи лише кілька речей на місяць, але не зупинялися. Спочатку вони кастомізували готовий одяг, а тепер відшивають власний у Запоріжжі, обираючи тканини та контролюючи якість.
Продовжувати працювати та не опускати руки жінку надихає кожне нове замовлення
Продовжувати працювати та не опускати руки жінку надихає кожне нове замовлення. Вона розповідає, що приємно, коли люди висловлюють свою думку з повагою, без знецінення роботи, і розуміють, що це велика праця та творчість.
– Кожен запит, кожен відгук, навіть коли людина бачить наш рілс, де ми просто знімаємо щось гумористичне, і питає про річ або пише: «Яка краса!» – це дуже мотивує, – з гордістю розповідає Ілона.
Плани
В планах у засновниць бренду – продовжувати займатися кастомізацією джинсовок, оскільки вони найбільше привертають увагу.
– Це, так би мовити, наш хедлайнер. Крім цього, будуть і сезонні варіанти: худі, світшоти, плащі. Також плануємо блузи, жакети – це, ймовірніше, під індивідуальну кастомізацію. У вільному доступі завжди можна знайти худі, світшоти та джинсовки. Також будуть шопери, подарункові набори, брелоки та різні аксесуари, – ділиться Ілона.
А познайомитися з брендом Koso Kryvo можна за посиланням.