Музика, мистецтво і смачні хот-доги: як пройшов Shevchenko Rave в Запоріжжі
В Запоріжжі відбувся дводенний волонтерський культурно-музичний фестиваль Shevchenko Rave від The Garage Party. Виставка плакатів “Розстріляне/Відроджене”, рок-концерт, лекція від культурологині Льони Радченко, різні майстер-класи та яскрава дискотека. Як це було, читайте в нашому матеріалі
Минулої суботи запоріжці мали змогу не тільки гарно провести час, але і задонатити на ЗСУ. The Garage Party організував вже третій Shevchenko Rave, наповнений різними заходами, де можна було не тільки дізнатися щось цікаве та корисне, але і просто потанцювати та трошки відволіктись.
Відкриття фестивалю розпочалося на проспекті Марії Примаченко з презентації виставки плакатів “Розстріляне/Відроджене”. Як розповіла співкураторка виставки Льона Радченко, на конкурс прислали 79 робіт, з яких журі відібрало 19 найкращих. Їх і презентували. Виставка буде тривати місяць.
– Це були вільні роздуми навколо доби Розстріляного відродження. Тобто не просто портрети, не просто обкладинки книг, а все, що можливо спаде на думку митцю. Дуже сильні роботи, дуже багато відомих ілюстраторів подалося, у яких є персональні виставки в Києві, які співпрацюють з видавництвами. Ми взяли експертне журі, яке складалося теж з відомих ілюстраторів, видавців, дизайнерів. Вони відібрали найкращих 19 робіт, які зараз можна побачити на бульварі Марії Примаченко.
Крім виставки на фестивалі можна було придбати і листівки з цими плакатами, на звороті яких міститься інформація про те, що і хто зображений на плакаті.
В перший день також відгримів справжній рок-концерт в Незаломному хабі “Орбіта”. Серед гуртів були: Nomads, Squall, Скажи щось погане. А після концерту відбулося невеличке афтепаті з Dj Dan Berts.
Другий день фестивалю пройшов в Креативній платформі “Млин”. До 14:30 можна було взяти участь в майстер-класах виготовлення постерів з пластику та ліногравюри. Далі відвідувачів чекала артлекція від Льони Радченко про “Розстріляне Відродження”, а після дискотека з запорізькими та запрошеними з інших міст України діджеями.
Для виготовлення постерів з пластику майстерня PlasticOn організації Zero Waste підготувала багато різного робочого матеріалу з пластику з маркуванням 4LDPЕ, який, на жаль, в Запоріжжі не можна здати на переробку. Однак його можна використати в творчих цілях.
– Ми його використовуємо в основному для творчості і для майстер-класів, щоб показувати людям, що переробка це дуже просто, дуже можливо, кожен може цим вимагати природі, – пояснила Тетяна Омельченко, дизайнерка та асистентка організації.
Вона також розповіла, що для виготовлення постерів використовується фантазія учасників та спеціальний термопресс.
– Термопресі такий, як для футболок, коли наносять принти. І виходить плакат, який можна так само, як і будь-який паперовий плакат, повісити на стіну або під рамочку і насолоджуватися творчістю. Тобто з цих пакетів можна вирізати різне, потім все запікається. Під температурою пластик плавиться, приклеюється і виходить цілісна картинка.
Також заздалегідь Zero Waste підготували “вуса Шевченка”, які можна було брати безкоштовно. Ми свої навіть трошки модифікували.
Майстер-клас з ліногравюри можна було відвідати в сусідній кімнаті. Тут художниця Вікторія Рибалова разом з учасниками створювала колажі за допомогою техніки – ліногравюри.
– Ліногравюра – техніка високого друку. Береться лінолеум, вирізається спеціальним інструментом або ножем формочка з дзеркальним зображенням. Потім на неї наноситься фарба, типографська, олійна фарба може бути або якісь чорнила, і робиться відтиск.
В такій техніці зроблені печатки або екслібриси для книг.
Всі створені листівки були тематичні – з Тарасом Шевченко, з назвою фестивалю та різними декоративними елементами.
В цій же кімнаті нашу увагу привернув старий друкарський станок. Вікторія трошки розповіла і показала, як він працює:
– Це офортний станок для друку. Наноситься фарба на форму, кладеться на папір і робиться відтиск. Прокотили – один відбиток, знову повторили другий відбиток, третій, четвертий, п’ятий. Можна друкувати більші формати. Він складений наполовину зі старих деталей, тобто каркас оригінальний, а от дошка і вали вже замінені.
Далі розпочалася артлекція від культурологині Льони Радченко. Декілька десятків людей зібралися послухати про, на жаль, трагічну історію українських митців доби Розстріляного Відродження і про те, як Росія багато років намагалася і намагається досі привласнити собі імена великих українських художників та письменників.
Паралельно всім заходам можна було пограти в настільний футбол та відеоігри, а також працював фудкорт зі смачними хот-догами від Oplesky. Тут можна було спробувати не тільки класичні хот-доги, але і унікальну пропозицію тільки для цього вечора – хот-дог в чорній булочці. Ми теж не витрималися. Було смачно.
Фестиваль закінчився танцями.
Кошти від цього заходу спрямують на потреби ЗСУ.