Гастроінсайдер Запоріжжя SID CITY: чесно, без прикрас і з любов’ю
7 хвилин на читання
Запоріжжя активно розвивається у сфері ресторанного бізнесу, і серед тих, хто допомагає містянам стежити за його змінами, є Сід – автор Telegram-каналу SID CITY. Його проєкт став джерелом новин про гастрономічні заклади міста, тенденції у ресторанній сфері та анонси важливих подій. Ми поспілкувалися з Сідом про його шлях у ресторанний бізнес, ідею створення каналу та плани щодо майбутніх проєктів
«Куди піти на вечерю?» або «Де можна гарно провести час?» – ці питання хоча б раз ставив собі кожен, хто шукав нове місце відпочинку. А якщо ви цікавитеся ресторанною сферою Запоріжжя, то, ймовірно, не раз замислювались, які нові заклади відкриваються, які вже встигли завоювати популярність, а які варто відвідати хоча б раз.
Відповіді на ці питання можна знайти у телеграм-каналі SID CITY, який став справжнім гастрономічним гідом по місту. Його автор – Сід, який робить огляди ресторанів, розповідає про тенденції у ресторанному бізнесі та знайомить містян з найцікавішими закладами Запоріжжя. Якщо ви шукаєте чесні відгуки, корисні рекомендації або просто хочете дізнатися, що нового в гастрономічному житті міста, то цей канал точно стане у пригоді.
Випадковий старт, що став справою життя
Сід потрапив у ресторанну сферу випадково. Ще студентом він влаштувався на літо офіціантом і швидко зрозумів, що цей ритм, спілкування з людьми та динамічне середовище йому до душі.
– Люблю людей. Я був максимально активний, комунікабельний і мав багато енергії для цього. Як для студента – швидкі гроші та нормальна робота в принципі. Дев’яносто відсотків, хто приходить у сферу, спочатку не планують там працювати. Але їм подобається і вони залишаються, – ділиться Сід.
Сід, автор Телеграм-каналу SID SITY
На сьогодні він в ресторанній сфері майже п’ятнадцять років, посада офіціанта вже залишилася позаду. Тепер, як наголошує Сід, в нього багатошарова зона відповідальності: він не тільки обличчя закладу, але також відповідає за сервіс та організацію дегустацій.
– Тобто відповідаю за багато чого. Навіть поза роботою влаштовую якісь дегустації, а також займаюся консультацією закладів по деяким питанням.
Як народився SID CITY і хто цьому сприяв
Появі Telegram-каналу про гастрономію посприяли друзі Сіда, які часто запитували, куди варто сходити, де поїсти смачну піцу та що взагалі цікавого відкрилося в Запоріжжі. Втомившись відповідати кожному окремо, блогер вирішив полегшити собі задачу: створити канал. Так він зміг не тільки радити друзям куди сходити, але, як людина зі сфери, і ділитися останніми новинами ресторанного бізнесу.
Телеграм-канал SID SITY
Для Сіда це було хобі і спочатку аудиторія була невеликою – близько сотні підписників. За шість років існування SID CITY зріс до 1500 читачів, чому сприяла реклама від друзів та кілька репостів від відомих людей.
– Це було просто заради фану – він (канал – авт.) мені особливо нічого не приносить. Це просто як виплеск якихось своїх ресторанних думок.
Окрім ведення блогу, Сід також пише статті на замовлення. Так він співпрацює з різними медіа, серед яких Poster, «Майонез», «Яктитам» та інші.
Огляди: чому їх мало
Хоча SID CITY відомий новинами та анонсами, оглядів ресторанів там небагато. Сід пояснює, що майже не пише їх, тому що сам працює у цій сфері і не хоче давати рецензії колегам. За його словами, всі тут спілкуються й працюють в одній індустрії, тому виключно хвалебні відгуки виглядали б неприродно, а критика – не зовсім чесно.
– Не дуже правильно давати комусь рецензії з колег з Запоріжжя, тому що ми всі в одному човні. Мені б якось не хотілося писати тільки позитивні відгуки, тому що всі знають, що мені подобається не все та на які нюанси я звертаю увагу. Це буде просто не об’єктивно до закладів і обманом до себе.
Сід, автор Телеграм-каналу SID SITY
Вибір місць для огляду та критерії оцінювання
На питання про заклади для огляду, Сід пояснює, що спеціально не ходить у мережеві кав’ярні чи місця, які його зовсім не цікавлять. Серед оглядів Сід згадує про спільне відео з блогеркою Катериною Марковою для її Instagram. Він наголошує, що тоді все знімали чесно, «трушно» та без прикрас – якщо в шаурмі траплялася кістка, то це теж потрапляло у кадр. Загалом же він обирає заклади доволі спонтанно, без якогось чіткого плану.
Сід та Катерина Маркова
Щодо оцінки, то головний критерій – наскільки внутрішній зміст закладу відповідає заявленій концепції та на скільки там цікаве та актуальне меню. Крім того, Сід звертає увагу на різні нюанси: аромамаркетинг (ароматизація закладу – авт.) , атмосфера, музичний супровід та навіть освітлення: інколи навіть скромний інтер’єр може виглядати значно приємніше завдяки правильному підсвічуванню.
Реакція власників закладів
Що ж до реакції власників, то найбільше обговорень викликають не огляди, а новини про відкриття нових місць. Часом ресторатори пишуть із запитанням, звідки він дізнався про їхні плани, вважаючи цю інформацію конфіденційною.
– У нас багато рестораторів не хочуть бути публічними. Всі ресторатори діляться на максимально публічних і на супер не публічних.Немає чогось середнього. Наприклад, є Діма Добродій в котрого «Бергамот», і він показує своє життя. А є ті, про кого я не знаю навіть, як вони виглядають, хоча в людей по п’ять ресторанів в Запоріжжі. Але це їхній вибір.
Свій закладт – поки ні. А от крутий контент про Запоріжжя – в пріоритеті
Враховуючи досвід Сіда та його знання в ресторанній сфері, ми поцікавилися, чи планує він відкриття власного ресторану або кафе. Блогер не має чіткої мрії про відкриття власного закладу, хоча й допускає таку можливість.
– Але це буде невелике місце, де для закриття всіх робочих потреб вистачало мене та ще однієї людини. Не хочеться якогось масштабу, а щось нішеве, невеличке. Щоб для себе, під себе, своїм смаком, своїм баченням. Але в Запоріжжі поки не планую. Зараз тут складно і респект людям, хто відкриває.
Проте Сід планує розвиток контенту: варто очікувати повернення оглядів, проте вже не в текстовому, а у відеоформаті. Блогер розглядає перехід на інші платформ: Instagram або TikTok, хоча поки що не має там акаунта.
Щодо жанрів, то Сід планує створювати інформативно-розважальний контент про Запоріжжя, показати місто та розповісти про нього. Ринок контенту про ресторани вже є, але Сід має кілька власних ідей і рубрик. Йому хочеться показати місто так, щоб воно зацікавило навіть відомих людей.
– В мене є декілька ідей, декілька рубрик, котрі хочеться реалізувати, показати місто Запоріжжя, щоб нарешті приїхав Кацурін і Птушкін. Вони знімають прям супер контент.
Київський ресторатор Міша Кацурін та тревел-блогер Антон Птушкін – друзі, які викладають на YouTube відеоролики з оглядами на кухні різних міст України та навіть інших країн: Польщі, Таїланду, Лівану тощо.
Київський ресторатор Міша Кацурін та тревел-блогер Антон Птушкін
Що дарує натхнення
Сід зізнається, що він щиро вірить у Запоріжжя і це його найбільше надихає. Він зазначає, що хоча деякі люди виїжджають, багато активних мешканців залишаються й намагаються розвивати місто. Особливе натхнення йому дають люди з його команди, а також ті, хто не боїться відкривати щось нове та рухатися вперед.
Сід, автор Телеграм-каналу SID SITY
Запорізька ресторанна сфера очима Сіда
Сід зазначає, що за шість років існування SID CITY ресторанна сфера в Запоріжжі зазнала значних змін. З’явилося більше нових рестораторів, а досвідчені гравці на ринку взяли для себе щось нове. Змінився сам підхід до ведення бізнесу – власники почали орієнтуватися на досвід інших міст та рестораторів. Водночас ринок заповнився кав’ярнями, які дуже відрізняються за рівнем якості. Також у Запоріжжі з’явилося чимало закладів із чіткою спеціалізацією: наприклад, одні роблять акцент на коктейлях, інші – на стейках чи азійській кухні.
– Тобто люди вже стали більш професійними, звертають увагу не тільки на якісь, а більше вкладаються в команду, в сервіс, обладнання тощо. Запоріжжя живе. Запоріжжя живе, але всі хто будуть відкривати тут заклади – удачі.
SID CITY – це не просто канал про їжу, а справжній гастрогід по Запоріжжю. Попри виклики ресторанного бізнесу, запорізька гастрономія продовжує змінюватися, ставати більш професійною та різноманітною. Сід залишається її уважним спостерігачем, а його канал – платформою, де можна знайти відгуки, цікаві івенти та корисні рекомендації.
SID CITY – це про чесність, об’єктивність та любов до гастрономії. І поки місто розвивається, Сід продовжує розповідати його смачні історії.