Іноді буває так, що в улюбленого пальта відпадає гудзик або на джинсах раптово з’являється дірка. Є лише два виходи з цієї ситуації: позбутися цього одягу та купити собі новий або спробувати подовжити йому життя та зменшити кількість текстильних відходів. Обравши для себе другий варіант, ми відвідали виїзний майстер-клас з ремонту одягу від громадської організації Zero Waste ZP

Цього разу захід пройшов в ательє. Трохи спустившись з проспекту в районі вулиці Миру, ми майже одразу натикаємося на вхід. Дзвонимо у дзвіночок, нам відчиняють двері. Приємна жінка проводить нас до кімнати, де ми помічаємо організаторів цього і минулих майстер-класів Івана та Лізу, вітаємося.Поступово починають збиратися люди та займати свої місця. Нарешті захід починається.  

Знайомство 

Подію розпочинає Ліза. Вона каже трохи вступного слова та пропонує учасникам розповісти про себе та свої очікування від сьогоднішнього майстер-класу. 

Починає учасниця на ім’я Наталія. Вона не має якогось значного досвіду шиття одягу. В дитинстві трохи строчила на бабусиній швейній машинці, а вдома намагалася пришити до штор тасьму. Ось і весь її досвід.

Виїхавши на початку повномасштабного вторгнення з рідних Поліг, довго не могла оговтатися від шоку. Через це у неї з’явилися проблеми зі здоров’ям. Нещодавно, перенісши операцію, вона вирішила кардинально змінити своє життя.

–  Тепер я сама з собою знайомлюсь. Моя донька пропонує різні заходи, щоб я просто себе десь знайшла. От мені цікаво усе це пізнати. Знаєте, я себе починаю відкривати, вірити, що щось навколо є таке цікаве.

Наступний, хлопець на ім’я Віталій волонтерить у Zero Waste ZP. Він дуже хоче опанувати базові знання, а найбільше – навчитися пришивати ґудзики. В дитинстві він дуже просив маму навчити його цьому, однак часу на це не було. Він сподівається, що сьогодні йому нарешті вдасться цьому навчитися.

Ліза та Віталій

Дівчина Наталя хоче навчитися шити, тому що мріє стати дизайнером. Після 9 класу вона планує вступати до швейного училища. Організатори та інші учасники підтримали її оплесками та побажали дівчині успіхів, наснаги і дійти до своєї мети. Її бабуся пані Алла володіє деякими навичками шиття, проте хоче знати більше та вдосконалюватися. Зокрема, жінка хоче нарешті навчитися робити рівний рядок.

Валентина обожнює Zero Waste ZP та поділяє їхні цінності екологічного ставлення до всього. Вона створює прикраси та шиє для них маленькі мішечки, тож знайома зі швейною машинкою. Проте щось пришивати на речах їй складно.

Коли учасники розповіли про себе, переходимо до знайомства з командою ательє. 

Віталія – власниця ательє. Її донька Карина – працівник на всі руки: заступниця директора, бухгалтерка, фотографка та контент-менеджерка в одному обличчі. І помічниця Наташа – незамінна працівниця з тридцятирічним досвідом.

– Наше ательє вже понад 10 років надає послуги запоріжцям.Ми займаємося пошиттям, перешиттям, ремонтом речей.Треба вкоротити, вшити джинси, відремонтувати будь-яку річ, або підрізати поділ сукням, це все до нас. Працюємо з матеріалами будь-якої складності. 

  • Зберегти життя улюбленим джинсам: як пройшов майстер-клас з ремонту одягу Віталія
  • Зберегти життя улюбленим джинсам: як пройшов майстер-клас з ремонту одягу Карина
  • Зберегти життя улюбленим джинсам: як пройшов майстер-клас з ремонту одягу Наталія
  • Зберегти життя улюбленим джинсам: як пройшов майстер-клас з ремонту одягу
  • Зберегти життя улюбленим джинсам: як пройшов майстер-клас з ремонту одягу
  • Зберегти життя улюбленим джинсам: як пройшов майстер-клас з ремонту одягу

Як пришити ґудзика 

Спочатку учасникам роздають клаптики тканини, голки та усе необхідне. Потім Віталія починає ділитися премудростями пришивання гудзиків, паралельно відповідаючи на запитання учасників. 

Отже, спершу треба взяти товсті нитки та відрізати від них потрібну довжину. Далі вдягнути нитку у голку, трохи накрутити та зробити на кінці вузлик. Після того як усі це зробили, Карина доповняє.

– Крейдою (або милом) нам же обов’язково треба помічати місце, де буде ґудзик. Звісно на клаптику тканини це не обов’язково, але якщо це виріб, вам обов’язково треба буде виміряти, щоб усі ґудзики були на однаковій дистанції, тому ви можете відмітити, де будете пришивати ґудзик, поставити хрестик або крапочку.

Учасники відмічають місця. Віталія пояснює, що спочатку треба пришити підґудзичник, а потім вже сам ґудзик. Щоб ґудзик виконував свою функцію правильно і не притискав занадто сильно тканину, йому треба зробити ніжку. 

Детальніше можете подивитися на схемі, або пошукати в інтернеті відео за запитом “як пришити ґудзик з потайним ґудзиком (підґудзичником)”.

Як вкоротити брюки

Карина розповідає, що існує декілька варіантів вкорочення брюк та джинсів.

У першому, найпростішому варіанті, потрібно намітити необхідну довжину, обрізати, підігнути та зробити рядок на швейній машинці. Другий варіант дозволяє зберегти брюки такими, якими їх купили. Він складніший та триваліший. Треба відрізати потрібну довжину та пришити край назад. У рамках ж майстер-класу учасники навчаться третього варіанту підшиву вручну.

Слово бере Наталія. За її словами, спочатку брюки треба одягнути на себе у тому вигляді, як ви плануєте їх носити у майбутньому. Далі стати перед дзеркалом, а інша людина має намітити довжину, на яку їх треба скоротити та зафіксувати голками або широким швом з контрастною ниткою.

 

Далі необхідно вивернути брюки, пропрасувати низ, щоб загин був рівний, і відрізати непотрібне, залишивши 3-4 сантиметри тканини до цього загину.

Тепер ці 3-4 сантиметри завертаємо пару разів, як ви підвертаєте джинси, але всередині брюк, щоб з лицьової сторони тканина була рівна. І тепер черга доходить до потайного шва.

Пояснити це складно, тому можна поглянути на схему, або пошукати в інтернеті за запитом “як підшити брюки потайним швом”. 

А на машинці можна низ брюк обмітати, щоб нитки не розходилися. Віталія розповідає і показує, як це зробити.

– Підіймаємо лапку, підсовуємо тканину, опускаємо лапку, натискаємо на педаль і обмітуємо. Тут є ніж, який зрізає. 

Проілюструвавши свої слова відповідними діями, жінка запрошує учасників, які до цього лише спостерігали, спробувати зробити це самостійно. 

Далі всі відпрасовують низ виробу і роблять перерву на чай. Залишилося ще одне – штопання дірки.

Як заштопати дірку на джинсах

Після чаювання ми плавно переходимо до правильного штопання дірки на джинсах. 

Потрібно взяти шматок дублерину – спеціальної шершавої тканини, що клеїться. Наклеїти його на дірку з виворотного боку. Потім відпрасувати з двох сторін. Трошки підрізати, щоб усе було рівно та заштопати на швейній машинці.

– Дострочили до кінця дірки та зупинилися.У нас є реверс в цій машинці. Натискаємо і вона назад поїхала. І контролюємо також до кінця цієї нашої дірки. Зупинилися. Треба йти зовсім поряд.

Цей захід пройшов так само добре, як і всі попередні. Задоволені обличчя його учасників є найкращим тому підтвердженням. Ну а ми з нетерпінням чекаємо на наступні майстер-класи від Zero Waste ZP.

Завантажити ще...